Jeho farma v obci Chadlington v grófstve Oxfordshire má 404 hektárov a volá sa Diddly Squat, čo by sme mohli do slovenčiny voľne preložiť ako „Ani ťuk“. Jeremy Clarkson chcel tým názvom naznačiť, aké boli jeho doterajšie výnosy – jednoducho povedané, žiadne.

Mala to byť prechádzka rajom

„Mám farmu, celkom veľkú farmu, tisíc akrov, od roku 2008,“ komentuje svoje začiatky s pôdou bývalý moderátor programov Top Gear a The Grand Tour. „Hospodáril na nej pre mňa jeden chlap. A potom mi povedal, že odchádza do dôchodku. Tak som si myslel, že by som sa do toho mohol pustiť ja sám, čo sa ukázalo ako najhlúpejšie možné rozhodnutie,“ dodáva Jeremy spôsobom sebe vlastným.

Jeremy Clarkson

Clarkson dúfal, že to bude práca na polovičný úväzok, čoskoro však zistil, že to vôbec nebude také jednoduché, ako si pôvodne predstavoval. „Ráno vstanete a ľudia na vás kričia. Myslíte si, že viete, čo robíte... ale oni na mňa len kričali a prevracali oči. A občas niektorý z nich povedal, že je sklamaný alebo toho bolo príliš veľa,“ spomína pravdepodobne najznámejší motoristický novinár na svete.

Kedy presne padlo rozhodnutie pustiť sa do nakrúcania jeho peripetií na farme, presne nevieme, filmovanie pod pracovným názvom „Kúpil som farmu“ sa však rozbehlo ešte v roku 2019 a trvalo osemnásť mesiacov. Mapuje nástup pandémie koronavírusu, dôsledky Brexitu pre tamojších poľnohospodárov, ale tiež sucho či divoké daždivé počasie, ktoré Clarkson komentoval svojim typickým výrazom „biblické“.

Jeremy Clarkson

Aby Jeremy vyrovnal svoje nulové schopnosti venovať sa farme, nezabudol si kúpil ten najväčší model traktora značky Lamborghini a prizvať k spolupráci miestnych roľníkov. Tí ho svojim špecifickým zmyslom pre humor nezabudli upozorniť na to, že rozdrvenie pod kolesami traktora patrí k najbolestivejším spôsobom smrti.

„Môj traktorista musel do nemocnice, keď sa mu do ucha dostala peleta hnojiva – nepýtajte sa – a ďalší si priklincoval nohu k lešeniu,“ písal Jeremy priebežne svoje zážitky z nakrúcania a vlastne aj bežného života do novín The Sunday Times. „Moje telo má stále pôvodný tvar. Nepribudli mi žiadne nové diery. A všetky moje končatiny stále držia,“ pochválil sa Clarkson.

Zaujíma vás, ako to s tým gangom sedliakov dopadlo? Potom si nezabudnite 11. júna pustiť prvú časť pôvodného seriálu na Prime Video. A ak nemáte chuť „kupovať mačku vo vreci“, ponúkame vám nedávno zverejnenú upútavku, ktorá mnohé naznačuje.