Automobilka Renault počas svojej bohatej histórie vytvorila nejeden legendárny model. Veď kto by nepoznal modely R8, R12, či neuveriteľne pokrokové Auto roka Renault 16. Tvorcovia Renaultu však invenciu nestratili ani neskôr a ako prví nám predviedli európsky van Renault Espace. Aktívni však boli aj na poli úžitkových áut, vrátane nižších segmentov. Ich legendárnym počinom je aj Renault Kangoo s nezameniteľným dizajnom a húževnatosťou, ktorá ho posunula až do pozície najpopulárnejšieho poštárskeho auta. Dôvodov na oslavu má však Kangoo viac.

Renault Kangoo si obľúbili aj rôzne záchranárske a zdravotnícke zložky. 

Van of the Year 2022

Keď začali prvé sériové Renaulty Kangoo schádzať z výrobných pásov, bolo to vo francúzskom závode Maubeuge. Ich výroba tam trvá dodnes a tak asi neprekvapí, že ich za tie roky už vyrobili celkom slušný počet. Konkrétne 4 000 000 kusov! Úspešný príbeh závodu v Maubeuge začal už v prvej polovici 90. rokov, kedy doň automobilka zainvestovala viac ako 500 000 000 eur a výrobné linky vybavila dovtedy nevídanými technológiami. Práve vďaka nim sa mohli pripraviť na výrobu úžitkovej kompaktnej novinky, ktorá mala zmeniť svet všetkých drobných podnikateľov, živnostníkov, ale aj veľkých firiem a rodín tráviacich svoj voľný čas aktívne. Rok 1997 prináša svetu prvú generáciu Renaultu Kongoo a zároveň rozbieha nové výrobné linky na plné obrátky. Už po piatich rokoch vyrobili prvý milión týchto áut, po ďalších piatich rokoch počet vyrobených kusov zdvojnásobili. Výroba sa v priebehu rokov samozrejme neustále modernizovala a závod zvyšoval efektivitu, čo znamená, že dnes v Maubeuge vyrobia jedno nové Kangoo každých 90 sekúnd.

Závod v Maubeuge dnes dokáže Kangoo lakovať 370 rôznymi odtieňmi laku.

V roku 2008 sa objavuje rovnako úspešná druhá generácia s dizajnom nadväzujúcim na predchodcu a o trinásť rokov neskôr tretia, ktorá sa môže pochváliť napríklad aj ziskom titulu Dodávka roka 2022. Jej uvedeniu do výroby predchádzala ďalšia mohutná investícia do výrobných zariadení vo výške 450 000 000 eur, čo dáva predpoklad, že závod v Maubeuge čaká ešte poriadne dlhá budúcnosť. Gratulujeme, Kangoo!

Veľa krásy nepobralo, no predĺžené Kangoo patrilo medzi najpriestrannejšie dodávky svojho segmentu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Renault Group