Vízia budúcnosti  mobility 

Vozidlá Kia PBV majú byť úplným riešením mobility, ktoré kombinuje účelovo prispôsobené elektrické vozidlá s pokročilými softvérovými, založenými na stratégii „softvéru pre všetko“ alebo SDx, od Hyundai Motor Group. Kia PBV sú navrhnuté tak, aby otvorili dvere novým podnikateľským príležitostiam a životnému štýlu tak, že redefinuje pojem priestoru. A to vďaka vyspelému  na mieru šitému interiéru, ktorý má poskytnúť slobodu a priestor.  „Obchod PBV spoločnosti Kia predstavuje našu víziu ísť nad rámec tradičného konceptu automobilov napĺňaním neuspokojených potrieb rôznych zákazníkov a komunít prostredníctvom optimalizovaných vozidiel a služieb, ktoré vyhovujú špecifickým trhovým a obchodným podmienkam,“ povedal Ho Sung Song, prezident a generálny riaditeľ Kia Corporation.

Navrhnuté pre ľahší život 

Cieľom je vyhovieť rôznorodým požiadavkám zákazníkov, a to vďaka technológií, ktorá umožní využitie jedného podvozku vozidla na splnenie viacerých potrieb mobility. Za pevnou kabínou bude možné pripojiť rôzne vymeniteľné horné karosérie, alebo „životné moduly“ prostredníctvom elektromagnetického hybridného a mechanického spojenia. Vďaka tomu môže byť z auta cez deň taxíkom, v noci dodávka na rozvoz a cez víkend osobné vozidlo na výlet. „Dynamic Hybrid technology“ má umožniť pohodlnú a rýchlu transformáciu PV5 aj priamo v teréne. Bezzvarová konštrukcia je navrhnutá tak, aby umožnila flexibilné nastavenie dĺžky pohyblivých komponentov podľa účelu použitia. Na každom vozidle sú obrovské dvere bez stĺpikov, čo zabezpečí pohodlné nastupovanie a vystupovanie. Predĺžený rázvor a elektrická platforma zaisťujú veľa úložného priestoru a priestoru pre posádku.

Okrem PV5 pribudnú dva ďalšie a to PV7 ( najväčší produkt v rade  PBV s veľkým dojazdom, vnútorným priestorom a vylepšenými funkciami), PV1 najmenší produkt v rade navrhnutý pre agilitu v úzkych priestoroch a logistiku na krátke vzdialenosti). Integrovaný koľajnicový systém na strope, podlahe a bočných paneloch vozidla ale aj na exteriéri umožní prispôsobenie vozidla individuálnym požiadavkám zákazníkov. Tento systém má umožniť prepravu tovaru a predmetov medzi vozidlami pomocou skríň a rámov.

presúvanie predmetov za auta do auta pomocou rámu tzv. docking