Ľahké dodávky sú nielen na slovenských cestách najrozšírenejším úžitkovým autom. Zásobovači, kuriéri, či rôzne pohotovostné hliadky v nich trávia dlhé hodiny, preto je mimoriadne dôležité, akú mieru komfortu a ergonómie poskytujú. Práve tu sa často láme chlieb a ukazuje, v akej kondícii a psychickej pohode bude vodič, prípadne pasažier  svoju prácu vykonávať. MAN sľubuje, že tento ukazovateľ posunie no novú, podstatne vyššiu úroveň.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Ako v osobnom kombi

Novinku zatiaľ v automobilke volajú „Next Level“ a sľubujú, že prinesie výrazný posun aj v oblasti komfortu obsluhy a bezpečnosti posádky. Auto odhaľujú pomaly, tak aby okolo neho udržali potrebnú pozornosť až do mája 2024, kedy začne schádzať z výrobných liniek. V niektorých európskych krajinách sa však už dá objednať. Ako prvú MAN odhalil palubnú dosku s novým digitálnym prístrojovým štítom a 10,4-palcovým stredovým displejom. Dali mu poetický názov „informačno-relaxačné centrum“. Dôležité je, že vylepšenia budú obsahovať navigáciu MAN Media Van Navigation a MAN Media Van Navigation Business, pričom obidve majú aj ďalšie funkcie, ako je hlasové ovládanie, web-rádio, streamovanie médií a Alexa. Lepšie vybavená verzia Business dostane monitor s 12,9-palcovou uhlopriečkou.

„Pri tejto zmene v modelovom roku hrá hudba pod kapotou aj v interiéri. A skutočne hlasná. Zatiaľ nechceme prezrádzať všetky detaily o TGE Next Level, ale naši zákazníci sa môžu tešiť na dodávku, ktorá bude predstavovať míľnik v oblasti bezpečnosti aj pohodlia,“ sumarizuje inovácie Martin Imhoff, vedúci produktového marketingu vanov v MAN Truck & Bus. Po hardvérovej stránke dostal MAN TGE Next Level novú generáciu riadiacich jednotiek, senzorov a kamier. Ako ďalej uvádza MAN, pre TGE Next Level budú k dispozícii zdokonalené aj nové asistenčné systémy, pričom niektoré z nich budú po prvýkrát súčasťou štandardnej výbavy – vrátane informácií o dopravných značkách, aktívneho asistenta pre jazdu v pruhu, parkovacieho asistenta a detekcie únavy vodiča.

zdroj: MAN