Víťazov ankety, ktorá je každoročne súčasťou výstavy Solutrans vo Francúzsku, vyberala medzinárodná odborná porota. Mercedes-Benz Citan dokázal v silnej konkurencii štrnástich nominovaných vozidiel presvedčiť svojou všestrannosťou, výnimočnými jazdnými vlastnosťami, ale tiež variabilitou vnútorného priestoru.

„Teší nás, že náš nový model získal toto ocenenie. Citan bol kompletne od nuly vyvinutý profesionálmi pre profesionálov a dokonale dopĺňa naše existujúce portfólio úžitkových modelov,“ hovorí Marcus Breitschwerdt, šéf divízie Mercedes-Benz Vans. „Skriňová dodávka i Tourer ponúkajú našim zákazníkom široké možnosti využitia a vynikajúcu funkčnosť, vysoký komfort jazdy a overené bezpečnostné štandardy.“

Bezpečný i všestranný

Nový Citan je kompaktné auto, vnútri však ponúka mimoriadne veľký priestor. Vozidlo sa vyrába v už spomínanej osobnej verzii Tourer, aj ako klasická plechová dodávka, pričom k dispozícii sú najnovšie verzie benzínových i naftových motorov s výkonom od 55 kW (75 koní) do 96 kW (131 koní). 

Aj vďaka tomu si vie zákazník prispôsobiť toto auto svojim potrebám, či už chce jazdiť hlavne v meste alebo sa bude presúvať po dlhších trasách. Mimochodom, okrem bohatej bezpečnostnej výbavy tu nájdete aj infotainment MBUX so schopnosťou učiť sa a hlasovým asistentom „Hey Mercedes“.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov