Hoci vedenie projektu zastrešuje britská Toyota, k dispozícii bude aj tím pre výskum a vývoj spoločnosti Toyota Motor Europe (TME), ktorý britským pracovníkom poskytne odbornú technickú podporu pri získavaní vlastných odborných znalostí a zaistení sebestačnosti na takej úrovni, aby dokázali vyvinúť vodíkový pohon novej generácie.

So širokou ponukou technológií k uhlíkovej neutralite

Spoločnosť Toyota už vyše 20 rokov presadzuje multi-technologický prístup k uhlíkovej neutralite. Ponúka rôznorodú ponuku vozidiel vrátane všetkých elektrifikovaných technológií – od hybridov cez plug-in hybridy a batériové elektromobily až po vozidlá poháňané palivovými článkami. Základným stavebným kameňom na ceste k dosiahnutiu tohto cieľa je úspešný vývoj v oblasti vodíkovej dopravy.

Veľká Británia je pre pick-upy jedným z kľúčových trhov a zároveň ide o dôležitý trh pre samotnú značku Toyota. Táto dotácia je skvelou príležitosťou, ako vyvinúť bezemisné riešenie pre kľúčový segment trhu. Radi by sme poďakovali britskej vláde za podporu, ktorá nášmu konzorciu pomôže pri výskume a vývoji pohonu na báze palivového článku pre Toyotu Hilux, v súlade s našimi cieľmi v oblasti uhlíkovej neutrality,“ komentoval Matt Harrison, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Toyota Motor Europe.

Toyota plánuje využiť nové príležitosti na trhu s úžitkovými vozidlami v podobe bezemisných produktov. Toyota vlani úspešne požiadala o dotáciu prostredníctvom APC, pričom predložila projekt na podporu vývoja nových, čistejších technológií a riešení mobility.

V rámci britského automobilového priemyslu hrá APC ústrednú úlohu, pretože ponúka jedinečné príležitosti na prekonanie hranice medzi súčasným priemyslom a budúcimi technologickými požiadavkami. Dotácia sa špeciálne zameriava na neskoršie fázy výskumu a vývoja, v ktorých sa overovacie štúdie premieňajú na prototypy vozidiel.
 

zdroj info a foto: Toyota Slovensko