Nový Ford Ranger má byť po svojom uvedení na trh ponúkaný vo viac ako 180 krajinách sveta. Už dnešná výbehová generácia má veľmi slušné meno a napríklad v Európe ide o vôbec najpredávanejšie auto svojho segmentu. V roku 2020 sa modrému oválu podarilo na starom kontinente dodať zákazníkom skoro 43 tisíc áut.

Aj kvôli tomuto renomé si Ford nemôže dovoliť zlyhať. Dá sa preto predpokladať, že nový model bude po všetkých stránkach lepší než predchodca. Aby niečo také bolo možné, musel chystaný Ranger absolvovať množstvo náročných testov a dobyť všetky typy terénu.

Cesta len tým najhorším

Za jeho vývoj je zodpovedné austrálske zastúpenie firmy a tamojším drsným podmienkam zodpovedá i náročnosť skúšobného programu. Testovacie prototypy boli trápené pri šplhaní v kopcoch, vo vodných brodoch a neobišlo sa to ani bez kĺzania v zamrznutej krajine či na rozbahnenom povrchu. Autá si prešli tým najhorším od Severnej Ameriky, cez Blízky Východ až po Nový Zéland, pri teplotách hlboko pod bodom mrazu, až po + 50 stupňov Celzia na rozpálených pieskoch púští. 

Bude to stačiť na Toyotu Hilux a ostatné konkurenčné modely? To samozrejme v tejto chvíli netušíme. Ako ale vyzerá taká príprava pred spustením výroby a finálne skúšky, na to sa môžete pozrieť v priloženom videu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov