Väčší počet osôb než 5 býva problém

Ak jazdíte napríklad Mercedes Vito (9 miest), VW Multivan, alebo iné 7 miestne auto, a auto je plné, dá sa predpokladat problém. Odťahovky nemajú k dispozícii toľko miest. Dobrý dispečing s tým musí rátať, a volá na miesto odťahu aj taxík. Na primárnu asistenciu máte nárok stále. Čo sa však môže stať? Môže to trvať hodinu, ale aj 15 hodín. Áno, celý deň čakania na odťah. A to v Nemecku, prosím pekne. Pri značkovej asistencii, vás poväčšine nemusí odťah zaujímať. Je krytý v plnej výške. Pri asistencii poisťovne, respektíve cez zmluvný dispečing, už je problémov viac.

Vždy si na všetko v zahraničí žiadajte doklad!

Niektoré poisťovne majú odťah do určitého počtu kilometrov. Niektoré do určitej sumy. Problém je, že vy ako zákazník netušíte, koľko ten odťah bude stáť. A nemáte ani právo rozhodovať sa. Odtiahnutý byť musíte a aj budete. A až potom sa dozviete, či od vás niekto niečo bude žiadať.

Z praxe? Nezriedka sa stáva, že vám priamo vodič odťahovky oznámi, že odťah je krytý len do určitej sumy. A bude po vás žiadať doplatok. A priznajme si: kto z vás v takej chvíli myslí na nejaké poistné podmienky? Najlepšia voľba?. Žiadajte doklad a následne si ho nechajte refundovať. Problémom je, že niektoré refundácie sa tiahnu aj pol roka a dlhšie. Aj keď je to nezákonné.

Veľmi veľa je na slovičkárení a doťahovaní sa s poisťovňou

Ak využijete jednu službu zo sekundárnej asistencie, dispečer vám oznámi, že na ďalšiu už nemáte nárok. Modelová situácia: Pokazilo sa vám auto, v noci. Dispečing nevie zohnať náhradné auto okamžite. Volíte si ubytovanie? Tak strácate nárok na náhradné auto. Niektoré dispečingy majú v podmienkach, že ubytovanie len zabezpečujú. To neznamená, že ho aj zaplatia. Niektoré značky, majú priamo v podmienkach, že záleží na ich uvážení, čo vám ponúknu.

Na strane druhej, niektoré asistenčné služby využívajú viacero sekundárnych služieb, aby bol klient spokojný a bolo o neho postarané. Samozrejme záleží aj na fakte, či sa to stalo v civilizácii, cez deň, alebo niekde v odľahlej časti sveta, v noci a ešte k tomu cez víkend. To je jedna z najhorších kombinácií. Tak ako aj v minulom článku, aj teraz zdôrazním, že je dobré mať k dispozícii kreditnú kartu a hotovosť.

Čo je náhradné auto a čo sním? O tom píšem v ďalšej časti.