Čudujete sa, ako je možné, že ID. Buzz bude slúžiť ako sanitka? Pravda je niekde uprostred. Elektrická retro dodávka nenahradí klasickú sanitku s plným vybavením. Prototyp záchranárskej dodávky Volkswagen ID. Buzz predstavuje ukážku toho, ako by mohlo vyzerať elektrické záchranárske vozidlo používané v Nemecku pre takzvaných pohotovostných zdravotníckych pracovníkov.

Ide o typ vozidla bez rozsiahleho medicínskeho vybavenia, akým disponujú sanitky na prevoz pacientov, ktorí sú kriticky chorí. Aj doposiaľ boli na tento účel v Nemecku nasadzované napríklad autá typu combi, teda nie dodávky, aké poznáme z bežných sanitiek.

Výhodou je, že ID. Buzz dokáže v tomto smere ponúknuť viac miesta na prevoz pacienta, avšak stále nie dosť priestoru na to, aby sa záchranári vo vnútri postavili alebo sa vo vozidle mohli ľahko pohybovať.

Nový prototyp však potvrdzuje, že retro vozidlo bude mať široké spektrum využitia a do budúcna sa môžeme tešiť aj na ďalšie zaujímavé ukážky toho, kde všade sa môže elektrická dodávka uplatniť.

Na záver treba povedať, že nový ID. Buzz sa zatiaľ teší záujmu zákazníkov, čo potvrdzujú čísla predobjednávok – doposiaľ ich má Volkswagen 12 500, na dodanie si aktuálne noví zákazníci musia počkať zhruba do marca, resp. apríla 2023. Prvé modely sa majú dostať k zákazníkom v októbri tohto roku.