Značka Zeekr Power je skutočne nová, presnejšie povedané, premiéru mala v rámci tohtoročného autosalónu v Čcheng-tu. Firma už stihla predstaviť päťmetrový model 001 s výkonom 544 koní, krútiacim momentom 700 Nm, schopnosťou zrýchliť na stovku za 3,8 sekundy a automobilka zároveň sľubuje dojazd 700 kilometrov.

Zeekr 001 bude v ponuke s dvomi balíčkami akumulátorov, menší má kapacitu 86 kWh, väčší rovných 100 a aby majitelia trávili na nabíjačkách čo najmenej času, autá bude možné nabíjať výkonom 360 kW.

Zeekr Power

Zeekr chce do konca roka vybudovať 2200 nabíjacích staníc s viac ako 20 tisícmi nabíjačiek, firma sa však rozhodla, že ani to nemusí byť pre jej klientelu dostatočné. Práve preto chce na cesty vypustiť zatiaľ neznámy počet dodávok s nabíjacími jednotkami, ktoré budú pomáhať vodičom v núdzi.

Je za tým niečo viac?

Spoločnosť do tejto chvíle neprezradila, koľko úžitkových dodávok hodlá nakúpiť, ani to, či budú mať na palube naftový generátor elektrickej energie alebo sadu nabíjacích akumulátorov. Čo však vieme, je to, že pôjde o špeciálne upravené dodávky Iveco Daily.

Zeekr Power

Zaujímavé na tomto obchode je, že materský koncern Geely už dávno spolupracuje s nemeckým Daimlerom a ten by mohol nepochybne obratom ponúknuť veľké množstvo modelov Mercedes Sprinter. Aj preto sa v zákulisí špekuluje o tom, že Zhejiang Geely Holding Group má zálusk na taliansko-americký konglomerát CNH Industrial, ktorý je vlastníkom Iveca, ale tiež firiem Steyr, Case, Magirus, New Holland či Heuliez Bus.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

zdroj: Zeekr Power