Sprinter vybavený na mieru

Jedná sa o model Sprinter 319 CDI s pohonom všetkých kolies.  Auto naložené až po strechu nutným vybavením - špeciálne kužele na vyznačenie nebezpečenstva na cestách, hasiace prístroje, kanistre na palivo. Áno aj takúto možnosť máte, v prípade potreby vám diaľničná patrola vie priviezť aj palivo. Ďalej sa vám môže vybiť baterka, takže prenosný zdroj na naštartovanie vozidla, kompresor na dofúkanie pneumatík, lopata, zdvihák a mnoho ďalšieho vybavenia, pomocou ktorého sa postarajú o vašu bezpečnosť do príchodu odťahovej služby alebo opravenia vášho vozidla.

To nie je všetko, novinky sa nachádzajú aj v interiéri vozidla. O ich realizáciu sa postarala ZTS Elektronika SKS v spolupráci s MB Trenčín a autá vybavili najmodernejšími prostriedkami. Jedným z nich je moderné výstražné zariadenie s riadiacou multifunkčnou jednotkou integrovanou v palubnej doske. Veľmi dôležitým je premenlivý sklopný panel, ktorý je diaľkovo ovládaný z kabíny pomocou tabletu, na ktorom si obsluha jednoducho zvolí dopravnú značku a tá sa zobrazí na panely.

Postupné rozdelenie plus nový systém hlásenia nehôd

Nové autá budú postupne rozmiestnené po celom území Slovenska. Prvý krát boli predstavené počas otvorenia severného diaľničného obchvatu Prešova. V Prešove a v Košiciach začína obnova vozového parku a postupne budú nasledovať ostatné strediská. Okrem toho že budú vozidlá v upravených farbách a starať sa o našu bezpečnosť, sú vybavené novým vysielacím systémom včasného varovania šoférov. A nie len tých Slovenských ale dokonca až v 9 svetových jazykoch vodičov kamiónov v občianskom CB pásme na kritické situácie na diaľniciach.

Základnými hláseniami, ktoré sú počuteľné na 1 km od vozidla patroly sú „Pozor, nehoda na ceste“, „Pozor, nebezpečné miesto“ a „Pozor, práca na ceste“. Vďaka tomu budú šoféri vopred upozornený a predíde sa tak zbytočným nehodám na diaľniciach. „Sme presvedčení, že vysoká kvalita automobilov Mercedes-Benz Sprinter je zárukou hladkého plnenia poslania zabezpečiť vysokú bezpečnosť vodičov jazdiacich po slovenských diaľniciach a rýchlostných cestách.“ Oliver Zink, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia.