Počas svetového kongresu ITS v Hamburgu nemecká automobilka Volkswagen predviedla prototyp autonómnej sanitky založený na chystanom elektrickom modeli ID Buzz. Aj preto, že dodávka nepotrebuje vodiča, predné sedadlá má otočené dozadu, do priestoru vybaveného špecializovaným lekárskym vybavením a samozrejme k pacientovi. Žiaľ, k dispozícii zatiaľ nemáme žiadne ďalšie informácie, aj keď VW zverejnilo video, ktoré ponúka kompletnú vizualizáciu, ako by taká autonómna sanitka mala fungovať. 

„Ako dizajnéri sa musíme snažiť vcítiť do kože človeka z budúcnosti. Našou úlohou je analyzovať jeho potreby, ponúknuť mu rôzne riešenia a navrhnúť jeho pracovisko tak, aby plnilo rôzne náročné požiadavky kladené v tomto prípade na záchranu ľudského života,“ vysvetlil počas akcie Albert Kirzinger, šéf štylistického oddelenia úžitkových vozidiel Volkswagenu.

Nekonečné možnosti

V krátkom videu nájdete okrem iného aj ukážku toho, ako by mohli pracovať i ďalšie verzie autonómnych vozidiel, vrátane taxislužby, zdieľanej mobility, klasickej dodávky a akejsi mobilnej kancelárie na kolieskach. Nemecký koncern zdôrazňuje, že tieto koncepty sú vybavené interiérmi vyrobenými väčšinou z recyklovaných materiálov, teda priemyselného odpadu alebo tiež rybárskych sietí. 

VW z týchto materiálov vyrába koberce, podlahové rohože, výplne dverí ale i komponenty palubnej dosky. Príslušná divízia wolfsburgského výrobcu je hrdá nielen na dizajn sedadiel v prvých funkčných prototypoch, ale tiež na ich čalúnenie z ľahko udržiavateľného materiálu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 18 obrázkov

zdroj: Volkswagen