Aj keď je označenie PanAmericana viac spojené so značkou Porsche, má pomerne slušnú tradíciu i v koncerne VW. Už dlho ho nosí napríklad jeden z Multivanov a aktuálne sa objavilo taktiež na karosérii nového Volkswagenu Caddy.

Novinka nahradzuje vo výrobnom programe VW Caddy Alltrack vyrábaný v rokoch 2016 až 2020 a rovnako ako predchodca sa trochu hrá na niečo, čím nie je. Nelakované nárazníky, čierne plastové lemy blatníkov i ochranné lišty na dverách či pod prevismi vpredu i vzadu sa snažia naznačiť, že máte pred sebou neohrozený stroj so záľubou jazdiť mimo asfalt, skutočnosť je ale oveľa prozaickejšia.

PanAmericana

Volkswagen Caddy PanAmericana je skôr auto s dizajnovým paketom snažiacim sa vytvoriť auru exkluzívnejšieho modelu s rozšírenými schopnosťami než skutočné vozidlo do terénu, sympatické však je, že zákazník má možnosť vylepšiť techniku pohonu a tým pádom i funkčnosť podvozka.

Konečne i 4x4

Tým máme samozrejme na mysli príplatkový pohon oboch náprav 4Motion, ktorý je dostupný výlučne v kombinácii so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Pokiaľ ide o motory, PanAmericana je dostupná buď s benzínovým štvorvalcom 1.5 TSI a výkonom 114 koní alebo môžete dať prednosť dieselovej jednotke 2.0 TDI naladenej na 102, respektíve 122 koní. A ak vám bude stačiť predokolka, môžete mať aj 7-stupňový dvojspojkový automat DSG.

PanAmericana

Caddy PanAmericana sa bude predávať výhradne s kratším rázvorom a dostupné bude v úžitkovej verzii Cargo i osobnej Life. Osobitnými prvkami týchto modelov budú (okrem mnohých nápisov PanAmericana) špecifické 17-palcové hliníkové disky, pozdĺžne strieborne lakované lišty strešného nosiča a štandardom by mali byť diódové svetlá vpredu i vzadu.

Úžitkové Caddy Cargo PanAmericana ponúka v závislosti na výbave užitočné zaťaženie 679 kg, jeho strecha znesie náklad s váhou 100 kg a na ťažné zariadenie môžete pripojiť brzdený príves s hmotnosťou 1,5 tony. Priemerná udávaná spotreba auta sa pohybuje od 4,5 do 5,7 litra na 100 kilometrov, akurát vám zatiaľ neprezradíme jeho slovenské ceny, pretože ich ešte nemáme k dispozícii.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

text: Volkswagen