Na dovolenky v prírode, do práce ďaleko od asfaltových ciest. Mnohí by sa asi divili, ale Mercedes triedy G je stále jedno z najschopnejších áut na svete, aj keď časom jeho kabína spohodlnela a majitelia vlastne tiež. Nie všetci však potrebujú „Géčko“ na promenádu v uliciach so značkovým oblečením a práve táto časť klientely by mohla oceniť nový paket s názvom Professional Line Exterior.

Na prvý pohľad si tie detaily možno ani nevšimnete, novinku totiž automobilka predstavila vo výraznom laku Orange Magno, ak sa ale pozriete pozorne, vášmu zraku neutečú.

Professional Line

Na stanovačku i do práce

Súčasťou tejto výbavy je napríklad strešný nosič na prídavnú batožinu, ktorý je navrhnutý tak, aby sa dal na ňom postaviť i stan. Ďalej sú tu lapače nečistôt (alebo teda skôr zásterky) za kolesami, mriežky chrániace svetlá pred väčšími kameňmi či konármi pri jazde v lesoch a samozrejmosťou sú tiež 18-palcové disky s pneumatikami s terénnym vzorom a vyšším profilom, ktorý je mimo bežné cesty výhodnejší.

Zozadu si samozrejme nie je možné nevšimnúť držiak rezervného kolesa s ochranným rámom, rebrík, ktorý vám uľahčí manipuláciu s kuframi či iným nákladom na streche. Ďalšou novinkou modelového roka bude automaticky dodávaná príprava pre ťažné zariadenie alebo tmavé tónovanie všetkých zadných okien, ktoré vám pri kempovaní v prírode poskytne viac súkromia.

zdroj: Mercedes