Nová generácia dnes už kultového modelového radu VW Transporter je, ako sa hovorí, na spadnutie. K prvým zákazníkom by sa síce mala dostať až začiatkom roka 2025, no napätie okolo nej kulminuje už teraz a automobilka k nej priťahuje pozornosť postupným odhaľovaním jej detailov a prvých informácií. Pre Volkswagen predstavuje dôležitý míľnik a preto neprekvapí, že si dáva na jej prezentácii záležať. Najnovšie odhalila pohľad na nezamaskované auto s novým svetelným podpisom.

Pocta predchodcom

Ako zdôrazňuje hlavný dizajnér novinky, Albert Kirzinger, tvary nového VW Transporter 2025 nadväzujú na DNA rodiny Bulli. „Spoločné DNA je zrejmé už na tvare karosérie, ktorá má kontúry charakteristické pre produktovú líniu Transporter. Ide najmä o líniu pod bočnými oknami, ktorú nazývame Bulli línia. Táto jedinečná DNA sa nachádza vo všetkých oblastiach exteriérového dizajnu a robí nový Transporter originálom vo svojej triede,“ hovorí Kirzinger. Dopĺňa, že v predných svetlách vidieť odkaz na T6.1, celková jednoduchosť tvarov je spoločná s T1 a maska chladiča evokuje príbuznosť s generáciou T5. „Rovnako ako pri T6.1, sme predĺžili horný obrys predných svetiel do strán. Táto línia pokračuje až k zadnej časti a vytvára výrazné lineárne zakrivenie nad ňou – Bulli líniu. Táto línia oddeľuje hornú a dolnú polovicu karosérie a je poctou prvej generácii T1,“ pokračuje Kirzinger.

Novinka sa k prvým zákazníkom dostane začiatkom roka 2025, no automobilka už teraz prezradila ceny začínajúce hodnotou necelých 37 000 eur (bez DPH) za základnú verziu. VW Transporter 2025 bude k dispozícii v dvoch dĺžkach (5050 a 5450 mm) a jazdiť bude na diskoch s priemermi od 16 do 19 palcov. Prístup do zadnej časti zabezpečia veľké, dohora výklopné, alebo do strán sa otvárajúce krídlové dvere. Ďalšie relevantné detaily automobilka odhalí postupne neskôr.