O tom, že príde elektrický Ford Transit sa hovorilo už nejakú dobu. Automobilka zverejnila aj krátke teaser video, s ktorým nás chce navnadiť na novú elektrickú dodávku. Nie je to však prvá elektrická dodávka Fordu. Ich prvý počin bol elektrický Transit Connect, ktorý predstavili ešte v roku 2009. Bol zároveň prvý elektromobil Ford. Teraz dostane elektrický pohon veľký Transit. Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ford sa rozhodol aj na základe prieskumu

Ako však prišiel Ford s nápadom urobiť z Transitu elektromobil? V spolupráci s Googlom vytvorili prieskum určený pre Spojené štáty americké, Veľkú Britániu a Nemecko, z ktorého vyplynulo, že ľudia sú otvorení nápadu využívať elektrické dodávky na donáškové služby. Z 1000 respondentov v USA 60 % vyjadrilo obavy nad environmentálnym dopadom tovaru dodávaným k ním domov. Vo Veľkej Británii až 68 % z 1000 opýtaných tvrdí, že by radšej videli donáškové autá s elektrickým pohonom ako so spaľovacím motorom. Prieskum tiež ukázal, že viac ako polovica respondentov v daných krajinách by si vybrala donášku elektrickou dodávkou v prípade, že by bola cena a dodací čas totožné so spaľovacím ekvivalentom. 

Aj z tohto dôvodu sa Ford rozhodol spraviť elektrický Transit. Ďalším dôvodom je, že konkurencia v podobe Peugeotu, Citroenu, Opelu a VW už elektrickú dodávku ponúka a Ford nechce ostať pozadu. E-Transit sa bude vyrábať v továrni Fordu v Kansase, pričom k dispozícii bude aj na európskom trhu. Predaj by mal začať už v budúcom roku 2021. 

Zdroj: Ford Media