Ako sme spomenuli, ťažký ťahač S-Way bol odhalený v roku 2019, na trh sa však dostal až v prvom kvartáli minulého roka. Od tej doby uplynulo dvanásť mesiacov a práve toto mikro-jubileum sa rozhodli osláviť u francúzskeho predajcu značky Iveco, v spoločnosti SDVI, ktorá má takmer dve desiatky dílerov a servisov sústredených v západnej časti krajiny.

Päťkrát do bielej

Čo ale nadeliť zákazníkom namiesto obyčajného šampanského s makrónkami? V SDVI dali hlavy dohromady a vymysleli špeciálnu úpravu jubilanta. Nič prehnaného, ale musíme uznať, že mu to celkom sluší.

Všetky kúsky dostanú kompletne biele lakovanie (vrátane masky i krytov vonkajších spätných zrkadiel) s nevtieravým vzorom, s ktorým krikľavo kontrastujú drobné červené detaily a samozrejme talianska trikolóra. Zvyšok nových exteriérových doplnkov na karosérii tvoria decentné sivé nápisy Exclusivo, číslovka s príslušným výkonom použitej pohonnej jednotky a chýbať nemôžu ani decentná hliníková plaketa s textom „S-Way Exclusivo Limited Edition“.

Iveco S-Way Exclusivo

Že to nie je až tak prehnaný slogan, dokazuje fakt, že SDVI nemá v pláne prepracovať a vypustiť do sveta viac než 5 (slovom päť) týchto strojov, pričom klient bude mať možnosť zvoliť si jeden z troch vrcholných motorov. Najslabšou a tým pádom určite aj najlacnejšou voľbou bude preplňovaný radový šesťvalec Cursor 11 s objemom 11,1 litra a maximálnym výkonom 480 koní pri 1465 až 1900 otáčkach za minútu a krútiacim momentom 2300 Nm.

O niečo viac (ceny známe nie sú) budú stáť dve biele verzie ťahača s vrcholným agregátom Cursor 13 v rovnakej konfigurácii, ale objemom zvýšeným na 12,9 litra. V tomto prípade bude mať zákazník možnosť vybrať si buď 510 koní a 2300 Nm alebo až 570 koní a krútiaci  moment 2500 newtonmetrov.

Iveco S-Way Exclusivo

Súčasťou exteriérovej individuálnej úpravy sú tiež leštené hliníkové disky Alcoa Dura Bright, svetelná rampa osadená LED a dve trubky pneumatického klaksónu umiestnené na streche, na ľavej strane nad vodičom. Trochu škoda je, že ešte minimalistickejšie je upravený interiér. Nájdete tu len ďalšiu plaketu s poradovým číslom, individuálne koberčeky a vankúše, všetko opäť s nápisom Exclusivo. Čo nám trochu chýba, je napríklad individuálne čalúnenie sedadiel i volantu alebo ďalšia doplnková výbava. Každopádne aj v tejto úprave je takmer isté, že majiteľ bude mať o pozornosť na cestách postarané.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov