Pýtate sa, čo je komplikované na vyčistení kanála, že je nutné na túto prácu nasadiť takú masívnu a ťažkú techniku? Potom by ste si najprv mali asi položiť otázku, či vôbec tušíte, aké to môže byť náročné. Alebo si snáď myslíte, že by niekto investoval státisíce eur do nákupu Mercedesu Arocs 3258 8x4 s radovým šesťvalcom a výkonom 580 koní len tak pre zábavu? Nemyslíme. A ak neveríte, pozrite sa v priloženom videu, ako môže taký nečistotami upchatý kanál vyzerať. Nie je to práve najpríjemnejší pohľad, a to môžeme byť radi, že YouTube okrem obrazu a zvuku neprenáša aj vône či pachy.

Teploty pod bodom mrazu? Bez problému

Ale späť k úžitkovému Mercedesu. Riadená zadná náprava uľahčuje manipuláciu so strojom pri jazde úzkymi a kľukatými uličkami, takže sa dostane priamo k cieľu oveľa jednoduchšie, než by ste s ohľadom na jeho dĺžku a celkové rozmery predpokladali. Zaujímavé pritom je, že špecializovaný Arocs, respektíve jeho výbava nadstavby bola navrhnutá tak, aby mohlo vozidlo operovať celoročne a v každom počasí. Problém mu preto nerobia ani teploty desať stupňov pod nulou. Korba je viacplášťová a má dokonca vyhrievaný box, v ktorom si môže obsluha nechať veľmi rýchlo vysušiť mokré oblečenie. Naviac nechýba ani teplovodný systém napríklad na umývanie rúk.

čistenie kanálov

Šetrný k životnému prostrediu

Primárnu časť práce mobilného čističa kanalizácie zabezpečuje výkonné kalové čerpadlo Wiedemann KW 4500, ktoré disponuje sacím výkonom 4500m³ za hodinu. Malo by byť zárukou toho, že si poradí prakticky s akýmkoľvek len trochu tekutým odpadom a zvládne i špinu, kde by mohla zlyhať ktorákoľvek iná prenosná technika. Ešte lepšie na tom je, že produkt značky Wiedemann pracuje s recyklovanou vodou z kanalizácie, takže ročne dokáže vďaka tomu ušetriť až 15 miliónov litrov pitnej vody.

čistenie kanálov