Máme september, Renault otvorí objednávkový systém o pár týždňov, mali by sme ale asi pripomenúť, že automobil na úvodnej fotografii je Trafic modelového roka 2022. Aj preto očakávajte oficiálny predaj novinky až začiatkom budúceho roka. Čo je na ňom nové?

V prvom rade prepracovaná predná časť s úplne novým hranatejšími hlavnými svetlami, ktoré sú kompletne zostavené zo segmentov LED. Porovnaním s výbehovým autom by ste zistili, že sa zmenila tiež predná kapota, maska chladiča a pôvodný neostal ani nárazník.

Trafic

Súčasťou vylepšeného auta sú tiež nové 17-palcové hliníkové disky, modrý odtieň laku Cumulus a keď už sa zaoberáme aj tými najmenšími detailmi, nemali by sme zabudnúť ani na novú anténu.

Ešte väčšia transformácia prebehla v kabíne. Auto dostalo kompletne novú palubnú dosku, ktorá pripomína Renault Captur a po interiéri je obrovské množstvo rôznych odkladacích priestorov s objemom až 88 litrov. Multimediálny systém Easy Link s integrovaným navigačným systémom zvláda komunikáciu prostredníctvom rozhrania Android Auto i Apple CarPlay a máte k nemu 8-palcový dotykový displej, USB porty a dokonca indukčné nabíjanie pre mobilné telefóny s výkonom 15 W.

Trafic

Viac koní i EDC

Vodič bude mať k dispozícii až desať nových asistenčných systémov. Za všetky môžeme spomenúť adaptívny tempomat, sledovanie mŕtvych uhlov, rozpoznávanie dopravných značiek, varovanie pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, ale tiež bočné parkovacie senzory so zadnou kamerou, automatické prepínanie svetiel či systém aktívneho núdzového brzdenia.

Renault Trafic bude dostupný výlučne s dvojlitrovým preplňovaným naftovým štvorvalcom M9R s nepatrne zvýšeným výkonom od 5 do 10 koní a v prípade niektorých verzií aj vyšším krútiacim momentom. Motory pokrývajú výkonové spektrum od 110 do 170 koní, všetky plnia momentálne najprísnejšiu emisnú normu Euro 6d-full a štandardne budú spojené so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Varianty s výkonom 150 a 170 koní bude možné za príplatok spárovať aj s dvojspojkovou automatickou prevodovkou EDC.

Trafic

Trafic, ktorý je dostupný v neuveriteľných 275 verziách, bude aj naďalej dostupný v dvoch dĺžkach (L1, L2) s odlišným rázvorom, ale tiež v dvoch výškach karosérie (H1, H2). Objem nákladového priestoru sa pohybuje od 5800 do 8900 litrov, nechýba vylepšené osvetlenie LED, separátne diaľkové odomykanie kabíny a zadného priestoru alebo možnosť naložiť predmety s dĺžkou až 4,15 metra do Traficu L2 s priehradkou nad podlahou.

Samozrejmosťou je potom možnosť nechať si postaviť na samostatnom jednoduchom šasi skriňovú nadstavbu, izotermický nákladový priestor ale môžete mať tiež valník so sklopnou korbou. Výroba Renaultu Trafic bude pokračovať v továrni v meste Sandouville v Normandii.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 23 obrázkov

zdroj: Renault