Ľahké úžitkové autá dnes podliehajú rovnakým trendom , ako bežné osobné vozidlá. Ich vodiči, či majitelia skrátka vyžadujú to najlepšie, čo je k dispozícii a rovnako ako pri svojich súkromných autách, ani v oblasti dodávkových áut robia len veľmi neradi kompromisy. Výrobcovia to však majú v tomto segmente o to ťažšie, že je tu extrémny tlak na obstarávaciu cenu auta. Aj preto je prekvapujúce, akou armádou bezpečnostných systémov MAN svoju novinku vybavil.

S 13-palcovým monitorom

S príchodom novej európskej legislatívy a zároveň prísnejšími nárokmi klientov prichádza do výbavy zmodernizovaného modelu TGE celá plejáda nových asistenčných systémov. Vo výbave sa tak objavujú novinka ako vylepšený systém udržiavania v jazdnom pruhu, adaptívny tempomat Cruise Assist Plus, asistent odbočovania, čítanie dopravných značiek, inak pracujúce rozpoznávanie únavy vodiča, inteligentný asistent rýchlosti, systém núdzového brzdenia, či efektívnejšie pracujúci systém sledovania mŕtveho uhla. Zlepšiť by sa malo aj dotykové ovládanie jednotlivých funkcií, k štandardnému stredovému dotykovému displeju s uhlopriečkou 10,4 palca totiž pribudol aj prehľadnejší príplatkový s uhlopriečkou 12,9 palca (MAN Media Van Navigation Business). Prístrojový panel už bude výlučne digitálny.

Čo sa týka exteriéru, tu k zmenám nedochádza, aby však automobilka modernizáciu kabíny a výbavy zvýraznila, pripravila špeciálnu uvádzaciu edíciu TGE Next Level Edition charakteristickú nový exkluzívnym lakom Pale Copper Metallic s kontrastnými doplnkami vo farbe Piano Black. Z dôvodu nezáujmu z ponuky vypadáva 75 kW výkonová verzia motora 2.0 TDI, k dispozícii sú už len jeho výkonové verzie naladené na 103 kW/140 k, 120 kW/163 k a 130 kW/177 k.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov

zdroj: MAN Newsroom