Množstvo konfigurácií má úspech

Celý frmol okolo nového e–trucku začal na veľtrhu IFAT, kde rozšírený sortiment komfigurácií, doplnkov a výbav predstavili prvýkrát. Vďaka množstvu úprav majú nové eTGX a eTGS veľký úspech. „Ohlas na náš e–truck je medzi našimi zákazníkmi veľmi dobrý. Začiatok predaja prekonal naše očakávania,“ povedal Friedrich Baumann, člen predstavenstva spoločnosti MAN  Truck & Bus. Tým, že sa dajú nové podvozky eTGS a eTGX prispôsobiť presne podľa potrieb zákazníka, sa predaj rozbehol.

Vybrať si môžete z rôznych rázvorov, verzií kabíny, výkonov motora, zostáv batérií a mnoho ďalších prvkov typických pre nákladnú dopravu. Prvá špeciálna séria, ktorá bude vyrobená v roku 2024 je až na pár posledných kusov predaná. Veľká časť objednávok sa týka už vozidiel vyrobených v roku 2025. Tie už budú vyrobené v mníchovskej fabrike MAN. Fabrika v Mníchove sa počas leta plne elektrifikuje, aby sa mohol spustiť hlavný výrobný závod.

Veľké objednávky

Prvý väčší odber je po vyhranom tendri v Rakúsku asociáciou, ktorá združuje 12 podnikov v oblasti komunálnych služieb To zabezpečilo MANu prvý odbyt 10 – 12 e-truckov ročne, teda celkovo 45 ťahačov. Druhú, oveľa väčšiu zákazku dostal MAN z Francúzka od popredného dopravcu pre supermarkety Jacky Perrenot. Objednali 100 elektrických truckov Man. Na základe záujmu a objednávok MAN predpokladá že do roku 2030 bude polovica všetkých nových nákladných vozidiel jeho produkcie s elektrickým pohonom.